ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 379
هفته جاری: 1779
ماه جاری: 9624
تاکنون: 904165
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 684 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  حضور با شکوه دانش آموزان و اقشار مختلف مردم شهرستان رزن در راهپيمايي 13 آبان
 • سيد رضا سلامتي فرماندار شهرستان رزن،در اين مراسم اظهار داشت : ما آمده ايم که بگوييم اگر ترامپ ملعون با ايادي خود، فکر نابودي کشور عزيز ما را در سر دارد ما نيز با وحدت و يکپارچگي و استقامت مقابلشان ايستاده و به آنها باج نخواهيم داد و استقلال و عزت کشورمان را که با تقديم خون هزاران شهيد بدست آمده از دست نخواهيم داد.
 • حضور با شکوه دانش آموزان و اقشار مختلف مردم شهرستان رزن در راهپيمايي 13 آبان

  دانش‌آموزان واقشار مختلف مردم شهرستان رزن در يک روز سرد پاييزي همزمان با سراسر کشور در راهپيمايي عظيم روز ?? آبان ، روز دانش آموز و روز ملي استکبار ستيزي شرکت کردند و انزجار و برائت خود را از استکبار جهاني اعلام کردند.
  سيد رضا سلامتي فرماندار شهرستان رزن،در اين مراسم اظهار داشت :
  ما آمده ايم که بگوييم اگر ترامپ ملعون با ايادي خود، فکر نابودي کشور عزيز ما را در سر دارد ما نيز با وحدت و يکپارچگي و استقامت مقابلشان ايستاده و به آنها باج نخواهيم داد و استقلال و عزت کشورمان را که با تقديم خون هزاران شهيد بدست آمده از دست نخواهيم داد 
  وي افزود: استکبار جهاني و در رأس آن آمريکا در اين ?? سال هر غلطي که دلشان مي‌خواست عليه کشور عزيز ما انجام داده اند و مي کنند ؛ يک روز دانشمندان هسته اي ما را ترور مي کنند،يک روز ما را محاصره اقتصادي مي کنند، روز ديگر به فکر تجزيه کشور ماهستند و.. اما اين سخن شهيد بهشتي که : ميفرمايند ((بکشيد مارا ، ملت ما بيدارتر خواهند شد)) مصداق پيدا کرده است و اين حضور عظيم در راهپيمايي 13 آبان خود گوياي آن است
  وي ادامه داد :امروز ملت ما مصمم تر و با صلابت تر از پيش در مقابل دشمن ايستاده است و اين آمريکاست که در دنيا منزوي شده و کار به جايي رسيده که متحدان ديروز هم پشت آنها را خالي کرده‌اند.
  وي در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت: دانش آموزان گرامي دشمن شما را هدف قرار داده است، چرا که آينده مملکت به دست شماست ، اينها مي خواهند توسط فضاي مجازي و رسانه هايي که در اختيار دارند شما را از آينده انقلاب نااميد کنند ؛اما نگاهي به دستاوردهاي ?? سال گذشته انقلاب خود گوياي آن است که کشور ما در اين ?? سال به سمت پيشرفت و پيروزي در حرکت بوده است.
  وي در پايان خاطر نشان کرد : رمز پيشرفت کشور ، پشت سر رهبري حرکت کردن و عمل به منويات ايشان  و حفظ وحدت و يکپارچگي آحاد مردم است .

  عکس های مرتبط
         
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 75
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.